Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Причиною зміни орбіти Землі може бути чорна матерія

Італійський фізик Лоренцо Йоріо з'ясував, що відповідальність за загадкову зміну земної орбіти навколо Сонця може нести темна матерія. Згідно сучасним уявленням, у Чумацькому шляху існує гало темної матерії.

Йоріо розрахував, що при русі Сонячної системи навколо галактичного центру вона набиратиме власне гало цієї загадкової субстанції. При цьому темна матерія робитиме помітний вплив на форму орбіт небесних тіл.

Так, наприклад, орбіта Землі ставатиме більш витягнутою. Її велика напіввісь, за словами італійського фізика, буде рости із швидкістю приблизно 7 сантиметрів на рік. Ці цифри достатньо близькі до спостережуваних на практиці 15 сантиметрів на рік. Мала напіввісь при цьому зменшується. Наголошується, що середня відстань від Землі до Сонця також зменшуватиметься.

Зовсім недавно Йоріо з'ясував, що так звана аномалія "Піонерів" - аномальне прискорення апаратів Pioneer 10 і Pioneer 11 в зовнішній частині Сонячної системи - має негравітаційну природу. Він зміг розрахувати, що невідома сила, яка впливала на апарат, повинна впливати на супутники Нептуна Трітон, Нереїду і Протей, зокрема, викликати коливання орбіт, які не спостерігаються на практиці.

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 19.01.2010