Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

"Кассіні" розгледів бурління льоду на Енцеладі

Учені за допомогою інструментів космічного зонда "Кассіні" вперше побачили бурління крижаної поверхні Енцелада.

Гейзери Енцелада. Фото NASAВ рамках нової роботи учені зареєстрували підняття з глибин гарячої (за мірками супутника) "бульбашки". Справа тому, що основна частина кори Енцелада складається з льоду, розколеного на частини приливними силами Сатурна. При цьому коли матерія кори перемішується, фрагменти з надр можуть підніматися до поверхні. Температура такої "бульбашки" на Енцеладі складає приблизно 273 кельвіна, тоді як температура на поверхні - 80 кельвінів.

Нові спостереження дозволяють пояснити незвичайну будову кори супутника Сатурна. Справа у тому, що вік північної частини Енцелада складає близько 4,2 мільярдів років, екваторіальних рівнин - не більше 3,7 мільярдів років, а крижаного покриву на півдні взагалі - менше 100 мільйонів. В світлі нових результатів даний факт пояснюється поступовим підняттям нової кори з надр супутника Сатурна.

Астрофізики підкреслюють, що їм пощастило зареєструвати "бульбашку", оскільки подібні події достатньо рідкісні. на даний час Енцелад проходить період активності, який триває 10 мільйонів років. Перерви між подібними періодами можуть складати від 100 мільйонів до мільярда років.

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 14.01.2010