Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

До Землі наближається незвичайний астероїд

Це може бути створений людиною об'єкт.

Астрономи виявили загадковий астероїд, параметри орбіти якого змушують припускати, що це може бути створений людиною космічний апарат. У середу він наблизиться до Землі на мінімальну відстань.

Згідно з розрахунками вчених, астероїд, що одержав позначення 2010 AL30, має розміри близько 10-15 метрів. Він зближуватиметься із Землею на мінімальну відстань - 128 тисяч кілометрів, що майже втричі вище за орбіту місцерозташування геостаціонарних супутників.

"Цей об'єкт... має період обертання один рік - отже, це скоріше створений людиною об'єкт, ніж природне небесне тіло", - зазначають італійські астрономи Ернесто Гуїдо і Джованні Состеро з обсерваторії Реманцакко, які отримали знімки астероїда.

Разом із тим, американський астроном Алан Харріс, старший науковий співробітник Інституту космічної науки, вважає, що орбіта відкритого астероїда не є чимось незвичайним і не схожа на звичайні орбіти космічних апаратів.

У період максимального зближення із Землею астероїд 2010 AL30 можна буде спостерігати в сузір'ї Риб, у сузір'ї Оріона та сузір'ї Тільця як зірку 14-ої величини, але розгледіти її можна буде тільки в телескоп.

У березні 2009 року американська експедиція в Судані зібрала 47 шматків маленького астероїда, що впав на Землю в жовтні 2008 року. Немало метеоритів, які науковці вважають уламками астероїдів, знаходили й раніше. Унікальність тієї ситуації полягає в тому, що астероїд уперше було виявлено ще при підльоті до Землі.

 

За матеріалами: rian.ru Розміщено: 13.01.2010