Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Першими "землянами" на околицях Марса будуть бактерії, гриби і раки

Першими "землянами", які відвідають супутник Марса на борту російської міжпланетної станції "Фобос-Грунт", стануть мікроскопічні ракоподібні, бактерії, гриби, і навіть личинка комара, повідомила доктор наук Наталія Новікова з Інституту медико-біологічних проблем РАН (ІМБП).

ІМБП і ряд інших російських інститутів планують експеримент "Біо-Фобос", в його рамках до супутника Марса будуть відправлені живі організми, які весь шлях проведуть в умовах відкритого космосу, що, зокрема, дозволить перевірити гіпотезу панспермії - перенесення життя через космічний простір.

"На борту апарата буде більше ніж 60 біологічних об'єктів. Це ціанобактерії (синьо-зелені водорості), і гриби, і бактерії. Тварини полетять - різні ракоподібні, зокрема, артемії, дафнії, інші рачки. Є і комахи - личинка комара полетить, рослини - редиска, ячмінь", - сказала Новікова.

Вона нагадала, що спочатку старт "Фобос-Грунту" планувався на осінь 2009 року, проте через необхідність додаткових перевірок і випробувань запуск був перенесений на листопад 2011 року. Зі слів Новікової, до моменту запланованого запуску (який мав відбутися ще в жовтні 2009) були вже оформлені всі документи, більш того, біологічні об'єкти перебували в апараті. Тепер контейнер з ними буде витягнутий, проте затримка дозволить вченим ускладнити експеримент.


 

За матеріалами: novosti-kosmonavtiki.ru Розміщено: 13.01.2010