Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

NASA призначило дату запуску Endeavour до МКС

NASA сподівається запустити шатл Endeavour до Міжнародної космічної станції за графіком, старт корабля з космодрому на мисі Канаверал у Флориді призначено на 7 лютого. Про це повідомили представники американського космічного відомства.

"Спробу старту корабля з модулем Tranquility, який розширить житлові площі на МКС, заплановано на 7 лютого. Сьогодні техніки на стартовому майданчику космодрому у Флориді розпочали підготовку запуску", - сказав представник NASA.

Раніше в понеділок менеджер NASA Піт Хесбрук на брифінгу повідомив, що в даний час фахівці працюють над несправністю шлангів, які з'єднають станцію і новий модуль, оскільки на вже змонтованих шлангах зафіксовано розшарування: армуючий елемент почав відокремлюватися від матеріалу шланга. Дефект помітили на двох з чотирьох шлангів системи охолодження модуля.

"Виробники працюють над зміцненням структури шлангів і готуються поставити їх. При цьому нові шланги будуть довшими, ніж необхідно. Одночасно із цим інженери працюють над вже змонтованими шлангами (намагаючись усунути дефект). У всякому випадку, місія не відкладається, і будь-який вихід із ситуації буде для нас прийнятним. У найгіршому варіанті, NASA доставить на МКС модуль в лютому, а нові шланги підніме (доставить на станцію) у березні, з наступною місією шатлу", - сказав Хесбруг під час брифінгу, який транслювався з Х'юстона (штат Техас) в штаб квартиру NASA у Вашингтоні.

У даний час шатл готується до запуску - інженери і техніки перевіряють системи і визначають час встановлення його на стартовому майданчику. Астронавти почали передполітну підготовку в космічному центрі NASA у Х'юстоні.

Розмови про можливу відстрочку запуску почалися після того, як техніки NASA виявили неполадки в роботі двох з чотирьох трубопроводів нового модуля - Tranquility, який Endeavour доставить на МКС.

Ці трубопроводи призначено для подачі охолоджуючої рідини з вмістом аміаку. В ході випробувань два з них не витримали тестів під робочим тиском у розмірі 1,5 тис. фунтів на квадратний дюйм, хоча повинні були нормально функціонувати при тиску вдвічі більшому.

Зараз підрядники NASA працюють прискореними темпами, щоб встигнути до старту виготовити та встановити нові трубопроводи замість несправних.

Загальна тривалість експедиції екіпажу Endeavour на МКС складе 13 днів. На борту "човника" на орбіту вирушать шестеро астронавтів. Під час експедиції на МКС в американців заплановано три виходи у відкритий космос тривалістю понад шість годин кожен.

Екіпаж повинен доставити на станцію третій вузол модуля Tranquility, який надасть мешканцям МКС додатковий простір для роботи і наукових експериментів.

На шатлі на орбіту також спрямують модуль Купол, що нагадує півсферу з шістьма ілюмінаторами та науковим обладнанням. Купол дозволить вести панорамне спостереження за Землею і іншими космічними об'єктами.

Після установки обох модулів будівництво МКС буде завершено на 90%, вважають у NASA.

 

За матеріалами: versii.com Розміщено: 13.01.2010