Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Темна матерія виявилася скульптором галактик

Астрофізикам вдалося визначити, причини появи у галактик різноманітності форм.

Нову модель космічної еволюції відрізняє той факт, що вона враховує темну матерію - загадкову субстанцію, яка не бере участь в електромагнітній взаємодії, проте бере участь в гравітаційній. Вважається, що темна матерія скупчується в колосальні темні гало навколо галактик.

Спіральна галактика NGC 4414. Фото NASAРозрахунки, проведені на суперкомп'ютері, дозволили астрофізикам змоделювати еволюцію матерії Всесвіту за останні 13 мільярдів років. Отримані результати показали відмінне узгодження з наявними даними спостережень. При цьому, зі слів учених, ключову роль у визначенні форми зоряного скупчення грає саме гало темної матерії.

Незважаючи на те, що загадкова субстанція дуже зручна для астрофізиків, учені до цих пір не знають з чого вона складається. Як найбільш вірогідні кандидати називають слабо взаємодіючі масивні частинки (Weakly Interactive Massive Particles, WIMP). Зовсім недавно фізики, що працюють на експерименті Cryogenic Dark Matter Search (CDMS), заявили, що їм вдалося зареєструвати частинки загадкової субстанції з вірогідністю приблизно 0,75.

 

Розміщено: 13.01.2010