Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Астрономи довели існування на Місяці у минулому океану лави

Учені, що працюють із даними зібраними індійським місячним зондом "Чандраян-1", дійшли висновку, що у далекому минулому на Місяці існував океан лави.

Ще у вересні 2009 року дослідники, що працювали з японським зондом "Кагуя", заявили, що їм вдалося виявити в деяких місячних кратерах сліди плагіоклазів - мінералів, які утворюються при кристалізації розжареної породи. Сліди цих мінералів також були виявлені в зразках місячного грунту, доставлених на Землю в рамках програми "Аполлон".

Тепер ученим вдалося виявити дані мінерали в достатньо чистому вигляді на місячних рівнинах. Так індійський апарат знайшов фрагмент плагіоклаза протяжністю близько 40 кілометрів. Таким чином, за словами дослідників, нові результати доводять існування у минулому на Місяці океану рідкої лави.

Існування океану лави може служити непрямим доказом гіпотези зіткнення. Згідно з нею, Місяць утворився в результаті зіткнення із Землею небесного тіла розміром з Марс, яке учені охрестили Тея. Вважається, що ця гіпотетична планета утворилася в точці Лагранжа L4 системи Сонце-Земля, після чого перейшла на хаотичну орбіту і в результаті зіткнулася з нашою планетою.

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 13.01.2010