Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Астрономи знайшли другу крихітну екзопланету

Астрономи виявили нову планету, яка зайняла друге місце в рейтингу найменших екзопланет. Небесне тіло HD156668b в чотири рази важче за Землю. Про своє відкриття вчені доповіли на 215-й зустрічі американського астрономічного товариства, що проходила з 4 по 7 січня у Вашингтоні (США). Основна суть роботи наведена в прес-релізі на сайті обсерваторії Keck. 

Зображення із сайту обсерваторії KeckНововідкрита планета віддалена від Землі на відстань близько 80 світлових років і обертається довкола зірки у напрямі сузір'я Геркулеса. Вчені виявили HD156668b за допомогою так званого методу радіальної швидкості. Коротко суть методу полягає в наступному: коли планета проходить перед зіркою, її гравітаційне тяжіння "зміщує" спектр випромінювання зірки в короткохвильову синю область. Коли планета виявляється позаду зірки, вона зрушує випромінювання в довгохвильову червону частину спектру. Оцінюючи параметри зміни випромінювання, вчені можуть визначити масу планети та її орбіту. HD156668b здійснює один оберт довкола зірки за чотири дні. 

Перше місце у рейтингу крихітних екзопланет залишається за Corot-7b. Радіус цієї планети складає 1,68 земних радіусів. Маса планети точно не відома. Маленькі екзопланети виявити набагато важче, ніж великі, оскільки вони здійснюють менший вплив на зірку. Проте на невеликих планетах набагато вищий шанс знайти сліди життя (якщо передбачити, що життя на інших планетах існує, і воно влаштоване за земним типом). 

У березні 2009 року на орбіту був запущений телескоп "Кеплер", спеціально налаштований для пошуку невеликих екзопланет. Перевірка приладів телескопа показала, що їх чутливість навіть вища розрахункової. Зовсім недавно "Кеплер" виявив п'ять нових екзопланет.

 

  Розміщено: 11.01.2010