Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Марсохід Oppotunity вивчив склад псевдометеорита

Марсохід Oppotunity вивчив склад каменя, що отримав назву Marquette Island ("Острів Маркет"). 

Камінь "острів Маркет" і виконаний марсоходом отвір. Фото НАСАOppotunity виявив камінь у листопаді 2009 року. Тоді вчені помилково прийняли "острів Маркет" за метеорит (метеорити на Марсі прийнято називати на честь земних островів). Пізніше виявилось, що уламок породи відколовся від марсіанського грунту в результаті падіння "справжнього" метеорита. 

Для того, щоб вивчити склад і структуру каменя, вчені надіслали марсоходу команду просвердлити в "острові Маркет" отвір. Його глибина склала 1,5 міліметра. Потім Oppotunity досліджував отвір за допомогою свого мікроскопа. У найближчому майбутньому вчені мають намір досліджувати камінь з використанням рентгенівського і месбауерського спектрометрів. Після завершення цих експериментів Oppotunity продовжить свій рух до кратера Endeavour, перерваний після виявлення каменя. 

Марсоходи-"близнята" Oppotunity і Spirit були запущені до Червоної планети у 2004 році. Спочатку планувалося, що їх місії продовжаться по 90 днів. Spirit застряг в піску в квітні 2009 року. З тих пір вчені безуспішно намагаються визволити марсохід.

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 11.01.2010