Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

 

Астрофізики пояснили омолоджування зірок

Учені встановили, яким чином зірки здатні омолодити себе. Цей процес приводить до утворення так званих блакитних відставших зірок. 

Схематичне зображення формування блакитної відставшої зірки в результаті зіткнення. Ілюстрація авторів дослідженняБлакитні відставші зірки "мешкають" переважно в кульових скупченнях і вважаються результатом аномальної еволюції, оскільки володіють дуже великою світимістю для свого віку. З погляду астрофізики це означає, що світила виглядають "дуже молодо". 

В рамках нового дослідження астрофізики протягом декількох років спостерігали скупчення NGC 188, розташоване на відстані 6 тисяч світлових років від Землі в околицях Полярної зірки. У цьому регіоні міститься відразу 21 блакитна відставша зірка. 

Ученим вдалося встановити, що за появу даних об'єктів відповідальні відразу декілька механізмів, кожний з яких стартує з подвійної системи. У першому випадку одна із зірок-компаньйонів перетворюється на червоного гіганта і скидає верхні шари своєї атмосфери. Ця матерія збирається на другій зірці, світимість якої зростає. В рамках інших двох сценаріїв зірки в подвійній системі зіштовхуються. Як виявилося, це може бути результатом гравітаційної дії великої зірки або подвійної системи, що проходять поряд з початковим об'єктом (у скупченні світила розташовуються достатньо щільно один до одного). 

При цьому до недавнього часу вірогідність подібного зіткнення вважалася дуже малою, проте нові результати примусили переглянути цю позицію. 

За словами дослідників, нові результати дозволять полегшити пошук блакитних відставших зірок.

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 27.12.2009