Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

На Сонці відбувся найсильніший спалах за рік

На Сонці відбувся найпотужніший спалах за весь 2009 рік. По класифікації GOES йому привласнений рівень C3.4. Раніше найбільшою подією року вважався спалах рівня C2.7, зареєстрований ще в липні.

Потік жорсткого випромінювання Сонця почав швидко рости і всього за сім хвилин збільшився більш ніж в 300 разів. Коли рентгенівське випромінювання Сонця, вимірюване на навколоземній орбіті, досягло максимуму, то показники склали 3400 нановатів на квадратний метр.

"Це означало, що на Сонці за вісім хвилин до цього (час, який був потрібен променям світла, щоб подолати 150 мільйонів кілометрів до Землі) відбувся найпотужніший цього року спалах рентгенівського балу C3.4", - говориться в повідомленні на сайті російської орбітальної обсерваторії "Тесіс", створеної ученими Фізичного інституту імені Лебедева РАН.

Спалах відбувся в північному поясі сонячної активності, який розташований на даний час на широті близько 20 градусів паралельно екватору. Саме у цьому поясі в кінці жовтня протягом тижня відбулося відразу 11 спалахів.

Фахівці говорять, що дана подія, швидше за все, залишиться одноразовою, і сонячний шторм не повториться. Проте стверджувати це вчені не беруться. Поки ж місце спалаху розташоване на східному краю Сонця і залишиться у полі зору спостерігачів на Землі не менше 10 днів.

Сонячні спалахи діляться, залежно від потужності рентгенівського випромінювання Сонця, на п'ять класів, які позначаються буквами латинського алфавіту: A, B, C, M і X. Мінімальний клас A 0.0, відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановатів на квадратний метр, і при переході в кожну наступну категорію збільшується в 10 разів.

Під час максимуму попереднього сонячного циклу, в кінці жовтня 2003 року, спостерігалися спалах з потоком випромінювання більш одного мільйона нановатів - аж до класу X17.

 

Розміщено: 12.12.2009