Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Атмосфера і гідросфера Землі мають космічне походження

Атмосфера і гідросфера Землі не були утворені газами, які вивергалися в результаті вулканічної активності на поверхні молодої планети, як вважалося до цих пір; вона була утворена газами, захопленими Землею, що вже сформувалася, з космічного простору силами гравітації, впевнені автори дослідження, опублікованого в журналі Science.

У своїй роботі учені з університетів Манчестера і Х'юстону використовували новітні аналітичні методи, за допомогою яких вивчали ізотопний склад важких благородних газів, - криптону і ксенону - вулканічних газів, що вириваються разом з іншими потоками, на поверхню. Вважається, що вулканічні гази, що потрапляють в атмосферу, зберігаються у верхніх шарах мантії.

В результаті аналізу вчені встановили, що співвідношення ізотопів благородних газів, що вириваються назовні з надр Землі, відрізняється від співвідношення, присутнього в атмосфері. При цьому атмосферне співвідношення цих газів більше нагадує співвідношення, яке зустрічається в метеоритах, і відображає розподіл речовини в молодій Сонячній системі.

"Ця ознака вказує на те, що земна атмосфера має метеоритне походження, а не вулканічне", - сказав провідний автор роботи, доктор Грег Холланд з Манчестерського університету, слова якого наводить прес-служба цього учбового закладу.

"Таким чином, речовина, що становить основу атмосфери Землі, з якого утворилася і вода океанів, була привнесена на нашу планету вже після її формування, ймовірно, в ході метеоритного бомбардування або якогось іншого процесу", - додав учений.

 

За матеріалами: eco.rian.ru Розміщено: 12.12.2009