Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

"Касіні" сфотографував гігантський шестикутник на Сатурні

Зонд "Касіні" передав на Землю фотографії гігантського шестикутника на Сатурні у видимому діапазоні. Ширина дивного утворення перевищує два діаметри Землі. Природа шестикутника до цих пір не з'ясована. З отриманих зондом 55 фотографій був складений ролик, подивитися який можна на сайті NASA.

гігантський шестикутник на СатурніВеличезний шестикутник на північному полюсі планети був вперше виявлений американським "Вояджером" у 1980-ті роки. Протягом зими на Сатурні, що триває 29 років, полюс не освітлювався Сонцем, тому апарати, які вивчають Сатурн, робили фото в інфрачервоному діапазоні.

У серпні 2009 року Сатурн пройшов рівнодення, і на півночі планети почалася весна. Тому "Касіні" зміг відобразити шестикутник в хорошій якості. Представлені фотографії були зроблені в січні 2009 року з висоти близько 764 тисяч кілометрів. Роздільна здатність фото складає близько 100 кілометрів.

Дослідники припускають, що незвичайний об'єкт складається з вихрових атмосферних потоків, але які закони управляють їх рухом, фахівцям неясно. Аналіз фото дозволив вченим отримати нову інформацію про шестикутник. Так, вони виявили хвилі, що поширюються з кутів - місць, де потоки здійснюють найбільш круті повороти. Крім того, астрономи змогли розгледіти, що внутрішні частини шестикутника темніше зовнішніх.

 

Розміщено: 12.12.2009