Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Фізики довели квантову природу майбутнього і запропонували нову модель Всесвіту

Фізики запропонували нову модель Всесвіту, в рамках якої квантове майбутнє приводить до свого роду "кристалізації" класичного минулого через сьогодення.

По аналогії із загальною теорією відносності, в рамках нової роботи учені розглядали Всесвіт як чотиривимірний шматок простору-часу з фіксованими межами. При цьому наявність канонічного просторового перетину, що представляє сьогодення, не передбачається, а значить в моделі відсутнє поняття "Виділеного моменту часу".

Визначати поняття часу вчені пропонують таким чином. Хай у фіксованому шматку Всесвіту діють деякі закони. Поки цей шматок відноситься до майбутнього, його природа виключно квантова. Автори підкреслюють, що майбутнє природним чином володіє "дивними" квантовими характеристиками. Наприклад, в майбутньому з різним ступенем вірогідності можуть бути присутні одночасно декілька можливих подій. У свою чергу минуле підкоряється класичним законам фізики, тобто всі фізичні величини однозначно визначені. Звідси учені пропонують розглядати перебіг часу як еволюцію законів на чотиривимірному шматку простору-часу. Сьогодення в цьому випадку - це момент переходу від квантових законів до класичних.

Дослідники поки що не змогли застосувати свою ідею на практиці, тобто зробити які-небудь прогнози, що перевіряються. Це проблема багатьох сучасних теорій. Наприклад, теорія суперструн, яка є кандидатом на роль "теорії всього", також не здатна робити які-небудь прогнози, що можна перевірити.


 

Розміщено: 11.12.2009