Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Телескоп "Хаббл" побачив одні з перших галактик

Орбітальний космічний телескоп "Хаббл" знов зробив неординарне відкриття, а заразом дав масу приводів для досліджень і роздумів учених по всьому світу. Британські астрофізики, що працювали з новою ширококутною камерою "Хаббла", встановленою цього року астронавтами американського шаттла, повідомили про виявлення найстародавніших і найдальших галактик у Всесвіті.

Ultra Deep Field. Фото НАСАЗі слів учених, виявлені галактики віддалені від нашої планети на рекордні 13,1 млрд світлових років. Нагадаємо, що згідно сучасним науковим теоріям, наш Всесвіт в його нинішньому розумінні народився 13,7 млрд років назад. Таким чином, виявлені галактики з'явилися всього через 650-700 млн років після народження Всесвіту.

Британські астрономи говорять, що перевірили найактуальніші на сьогодні астрономічні карти і дані про відомі галактики. На підставі досліджених даних, учені стверджують, що виявлені ними космічні об'єкти мають найбільший коефіцієнт червоного зсуву, що говорить про їх рекордне віддалення від Землі. Стефен Уїлкинс, керівник досліджень, говорить, що спостережувані його групою галактики мають довжину світлової хвилі в два рази більшу за червоне видиме світло, тому побачити світло цих об'єктів можна тільки в інфрачервоному діапазоні.

"Розширення нашого Всесвіту робить світло, що йде від дальніх галактик, довшим, витягуючи довжину його хвилі, таким чином дальні об'єкти здаються червонішими, ніж вони є насправді. Нова камера на "Хаббл" дуже чутлива до подібного роду потоків світла і дозволяє нам бачити на раніше недоступних відстанях", - говорить він.

Нові фото наддалеких галактик були отримані ще в серпні цього року, коли телескоп впродовж чотирьох діб досліджував заданий район небесної сфери. Досліджуваний регіон учені умовно називають Ultra Deep Field, вперше він був вивчений ще п'ять років тому. "Зараз ми отримали дані про стан нашого Всесвіту, коли він був на 95% менше сьогоднішніх розмірів. Побачені нами стародавні галактики формувалися в абсолютно інших умовах, ніж спостерігаються зараз. Вони з'явилися менш ніж 1 млрд років після Великого Вибуху", - говорить Уїлкинс.

Менше місяця тому телескоп Субару, розташований на Гавайських островах, також виявив кластер з 22 наддалеких галактик. Дані з цього телескопа говорять, що кластер знаходиться на відстані 780 млн світлових років від "краю" Всесвіту. Галактики, знайдені Хабблом, розташовані до цього теоретичного "краю" ближче приблизно на 100 млн світлових років.

Дослідники стверджують, що галактики, віддалені від нашої планети більш ніж на 12 млрд світлових років, побачити методом прямого спостереження украй складно, оскільки навіть сучасна техніка має обмежені для цього можливості. Подібні об'єкти знаходяться в той момент, коли в них відбуваються якісь яскраві події, наприклад, вибухи наднових або поява чорних дірок.


 

Розміщено: 11.12.2009