Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Почався "Великий грудневий зорепад"

У ніч на 4 грудня Земля почала проходити через метеорний потік Гемінід. "Великий грудневий зорепад" продовжиться більше двох тижнів. До 19 грудня в небі можна буде спостерігати яскраві "падаючі зірки". Зорепад досягне свого максимуму 14 грудня, коли щогодини падатимуть до 120 метеорів.

Фото "Подробности"Астрономи запевняють, що подібний зорепад - дуже ефектне явище, оскільки потік Гемінід відрізняється високою яскравістю. Головне, щоб пощастило з погодою, оскільки часто, зважаючи на грудневу хмарність, дуже складно спостерігати за метеорним потоком.

Гемініди отримали свою назву від сузір'я близнюків (Gemini), оскільки під час спостереження із Землі здається, що яскраві метеори летять саме звідти, хоча насправді це тільки видимість. Фахівці відзначають, що потік летить не назустріч Землі, а наздоганяє її, тому швидкість метеорів незначна - близько 35 кілометрів в секунду. Щорічні спостереження за цим явищем доводять, що його максимальна активність неухильно зростає. Так, в 1877 році падало приблизно 14 метеорів в годину, у 1896 - близько 23, а в 1991 році - 90.

Нагадаємо, що в жовтні Землю накрив найбільший осінній зорепад за останні 30 років. Наша планета пройшла через пік метеорного потоку Оріонід, тоді в земній атмосфері щогодини згорали 15-20 великих метеорів.

 

За матеріалами: podrobnosti.ua Розміщено: 05.12.2009