Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Отриманні високоякісні фото зоряного скупчення Trumpler 14

Астрономам з Європейської південної обсерваторії (ESO) вдалося отримати високоякісні фото скупчення Trumpler 14, яке входить в туманність Кіля. Скупчення (вік якого всього біля 500 тисяч років) є достатньо густонаселеним - дослідники нарахували у ньому близько 2000 зірок. Скупчення розташоване на відстані 8000 світлових років від Землі. Для отримання фото вчені використовували телескоп VLT. Найбільшу цікавість для астрономів представляє розташована в скупченні зірка HD 93129A, яка є однією з найяскравіших в Галактиці. Вона є подвійною системою, що складається з двох масивних світил, старша з яких важить приблизно в 80 разів більше Сонця.

Висока якість фото пояснюється використанням адаптивної оптики нового покоління. Така система дозволяє в реальному часі коректувати форму дзеркала телескопа, щоб компенсувати спотворення, що вносяться до зображення атмосферною турбулентністю. При цьому зазвичай як модель вибирається деяка конкретна зірка, по якій і обчислюється поправка.

На скупченні Trumpler 14 ученим вдалося протестувати нову систему, в якій корекція проводиться по трьом зіркам відразу, що дозволяє розширити поле зору телескопа (раніше виправлення допомагали поліпшити тільки невеликий шматочок зображення - близько 15 кутових секунд). Завдяки цьому астрономи змогли сфотографувати скупчення цілком.Скупчення Trumpler 14. Кредит ESO

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 05.12.2009