Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Астрономи вперше сфотографували екзопланету

Астрономам вперше вдалося сфотографувати екзопланету біля зірки, схожої на Сонце. Об'єктом дослідження виступала зірка GJ 758, розташована на відстані приблизно 51 світлового року від Землі. Вона відноситься до спектрального класу G - того ж, що і Сонце. У серпні 2009 року ученим вдалося виявити біля цієї зірки екзопланету. 

GJ 758. Ілюстрація авторів дослідженняВикористовуючи японський 8,2-метровий телескоп Subaru, розташований на Гавайських островах, астрономи змогли отримати зображення зірки високої якості. Після спеціальної обробки їм вдалося позбавитися від "зайвого" світла, що випускається світилом, і отримати фото планети.

Дослідники підкреслюють, що GJ 758 b може виявитися коричневим карликом, оскільки поки що її маса оцінюється в 10-40 юпітеріанськіх. Коричневими карликами називають проміжні між планетами і зірками об'єкти, які дуже масивні для перших, проте їх маса недостатня для підтримки термоядерних реакцій, характерних для других. Остаточно про масу GJ 758 b можна буде судити після проведення повторних вимірювань. 

Планета обертається на відстані 29 астрономічних одиниць від свого світила. Температура на її поверхні складає приблизно 330 градусів за Цельсієм. Учені підкреслюють, що це одна з найхолодніших з виявлених на цей момент екзопланет: температури на поверхні деяких з них можуть досягати тисяч градусів.

Окрім цього на фото був виявлений об'єкт, який астрономи поки що позначили GJ 758 с. Учені не впевнені планета це або артефакт зображення. Для з'ясування цього питання також потрібні повторні спостереження. 

Вперше фотографії екзопланет були отримані в листопаді 2008 року відразу двома групами дослідників. Перша група виявила відразу три планети, що обертаються навколо зірки HR 8799 на відстані 140 світлових років від Землі в сузір'ї Пегаса. Інша група знайшла планету біля Фомальгаута - найбільш яскравої зірки сузір'я Південної Риби на відстані 25 світлових років від Землі.


Читайте також:

Телескопи

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 05.12.2009