Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Астрономи пояснили незвичайний нахил осі Урану

Ученим вдалося пояснити незвичайний нахил Урану, який складає 97 градусів до площини Сонячної системи, без використання теорії зіткнення з невідомим небесним тілом.

УранВважається, що після утворення планет Сонячної системи існував період міграції - небесні тіла переміщалися з місця на місце, поки не зайняли свої сучасні орбіти. При цьому передбачається, що під час цих переміщень планети стикалися з іншими крупними тілами, що у той час наповнювали Сонячну систему. Можливо, подібне зіткнення і "нахилило" Уран. При цьому існують факти, які спростувують дану теорію. Наприклад, орбіти супутників Урану і його кільця нахилені до площини Сонячної системи аналогічним чином (зіткнення повинне було торкнутися тільки самої планети).

В рамках нової роботи учені провели комп'ютерне моделювання процесу зміни осі обертання Урану під впливом гравітації іншого небесного тіла. Для цього учені припустили, що у гіганта був супутник, який пізніше був викинутий за межі орбіти планети. Прогнавши симуляцію планетарної еволюції близько 10 тисяч разів, дослідники отримали результати, що добре узгоджуються з фактичними даними.

 

  Розміщено: 04.12.2009