Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Астрономи виявили величезну хмару з марганцю і хрому

Група японських астрономів повідомила про виявлення величезного резервуару рідкісних для космосу металів. Унікальне відкриття було зроблене за допомогою рентгенівського телескопа Suzaku. Космічний апарат, спільно керований японським і американським космічними агентствами, виявив досить великі запаси хрому і марганцю під час спостереження за центральним регіоном галактичного кластера Персей.

Зі слів учених, атоми металів були виявлені в хмарах гарячого газу, що містилися в міжгалактичних хмарах. "Це перше пряме виявлення таких важких металів у вільному стані між галактиками", - говорить Такаюкі Тамура, астрофізик з японського космічного агентства Jaxa. "До цих пір важкі або рідкісні метали виявлялися тільки в зірках і лише в Чумацькому шляху або у складі інших галактик".

Згідно даним NASA, сумарна маса хрому, що знаходиться в міжгалактичній хмарі, в 30 млн раз перевищує масу Сонця або в 10 трлн разів масу Землі. Резервуар марганцю важить приблизно 8 млн сонячних мас. За словами дослідників, в більшості випадків важкі елементи формуються у вибухаючих зірках, проте на сьогодні учені поки що не можуть сказати звідки метали там виникли в таких кількостях. "Ймовірно, вивчивши особливості цих хмар і їх склад, ми зможемо краще зрозуміти історію зірок в галактиках", - припускає Тамура.

 

За матеріалами: cybersecurity.ru Розміщено: 03.12.2009