Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

"Кеплер" зможе зважувати екзосупутники

Група британських астрономів на чолі з Девідом Кіпінгом встановила, що телескоп "Кеплер" може "зважувати" масивні супутники екзопланет.

У своїй ранній роботі Кіпінг запропонував шукати екзосупутники (так він назвав супутники екзопланет) на підставі відхилень в часі проходження планети по диску зірки. Суть методу полягає в наступному. Планети зазвичай реєструють по коливаннях яскравості зірки, що викликаються проходженням небесного тіла через видимий диск світила. При цьому, якщо у планети є супутник, то це викликає відхилення в русі небесного тіла. Це, у свою чергу, робить вплив на тривалість "затьмарення" (насправді проходження планети по диску викликає коливання яскравості на долі відсотка). По подібних відхиленнях дослідники і запропонували шукати екзосупутники.

Нещодавно тій же групі дослідників вдалося довести, що "Кеплер" здатний реєструвати подібні відхилення для супутників масою більше 0,2 земної у екзопланети, яку можна порівняти з Сатурном. Тепер ученим вдалося встановити, що апарат здатний не тільки на це: дані "Кеплера" дозволять розрахувати орбітальний період супутників і їх масу.

"Кеплер" був запущений в космос в березні 2009 року. Протягом наступних декількох років цей апарат пильно спостерігатиме приблизно за 100 тисячами зірок у відносно невеликому регіоні неба. Планується, що, використовуючи описаний раніше транзитний метод, апарат зможе реєструвати екзопланети з орбітальним періодом приблизно рівним земному (більшість з відкритих на сьогодні планет мають дуже короткі періоди).


Читайте також:

Телескопи

 

  Розміщено: 02.12.2009