Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Mars Odyssey вийшов з ладу

Другий з двох зондів, що працюють на орбіті Марса, вийшов з ладу. Апарат Mars Odyssey перейшов в так званий безпечний режим (safe mode) 28 листопада. Причиною припинення нормальної роботи стала помилка в пам'яті зонда.

Інженери перезавантажили бортовий комп'ютер Mars Odyssey, але поки що апарат не повернувся до нормальної роботи. Подібного роду неполадки у зонда вже траплялися, і перезавантаження вважається нормальним способом їх подолання.

Поки Mars Odyssey не відновить свої функції, на марсіанській орбіті не буде жодного пристрою, що передає на Землю наукові дані. "Колега" Mars Odyssey, зонд Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) знаходиться в сплячому режимі з серпня 2009 року. Інженери ухвалили рішення "приспати" MRO після того, як його комп'ютер чотири рази перезавантажився без видимих причин.

Неполадки з марсіанськими орбітальними зондами можуть перешкодити порятунку іншого апарату, який знаходиться на поверхні Червоної планети. Марсохід "Спіріт" застряг в пісках у квітні 2009 року. Інженери довго відпрацьовували тактику порятунку марсохода, використовуючи його моделі і спеціальні ємності з грунтом, що імітують поверхню Марса. Нещодавно ученим вдалося зрушити "Спіріт" на декілька міліметрів.

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 02.12.2009