Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Космічний телескоп "Фермі" виявив мікроквазар

Космічний телескоп "Фермі", виявив викиди гамма-променів з бінарної системи Cygnus X-3, що є так званим мікроквазаром. Учені говорять, що звичайні мікроквазари викидають випромінювання в різних діапазонах, але вперше був знайдений подібний об'єкт, що викидає гамма-промені.

"Cygnus X-3 є справжнім мікроквазаром, який викидає високоенергетичні гамма-промені", - розповідає Стафан Корнель, астроном з паризького Університету ім.Дідро.

Мікроквазари є об'єктами, маса яких порівняна з масою зірок, проте по своїх властивостях вони подібні справжнім квазарам - гігантським надщільним космічним об'єктам, розташованим, як правило, в ранньому Всесвіті, крім того саме квазари є найяскравішими об'єктами у Всесвіті. З фізичної точки зору, квазари є надміцними нейтронними зірками або чорними дірками.

Навколо знайдених мікроквазарів астрономи також виявили розжарений газ, що швидко обертається, володіє дуже яскравим свіченням. Подальші спостереження за мікроквазаром показали, що в його центрі розташована масивна зірка, температура якої на поверхні складає близько 180 000 градусів, що в 17 разів вище, ніж на поверхні Сонця. Дослідники відзначають, що зірка настільки потужна, що радіаційні викиди з її поверхні можна зафіксувати навіть віддалено.

"Приблизно через 100 000 років зірка Wolf-Ryaet викине об'єм речовини, порівняний з масою Сонця", - говорить Корнель.

Проте в парі з цією зіркою в бінарній системі обертається і дрібніший об'єкт - ще одна зірка, що робить повний оборот навколо Wolf-Rayet всього за 4,8 земних години. Цей об'єкт майже не викидає потоків речовини в космос, проте астрономи говорять, що всі потоки, що викидає Cygnus X-3, є релятивістськими струменями газу.

Французькі учені також відзначили, що з 11 жовтня по 20 грудня 2008 року і з 8 червня по 2 серпня 2009 року мікроквазар Cygnus X-3 був особливо активний.


Читайте також:

Телескопи

 

Розміщено: 28.11.2009