Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Японський орбітальний апарат знайшов вулкан на Місяці

В опублікованій статті в журналі Geophysical Research Letters японський дослідник Юнічі Харуяма говорить, що японський орбітальний апарат Кагуя на поверхні Місяця виявив як мінімум один кратер, що є недіючим вулканом. Діаметр кратера складає майже 65 метрів, розташований він у вулканічному регіоні Marius Hills, на боці Місяця, що повернений до Землі. Японські вчені говорять, що кратер, який виходить на поверхню Місяця, є "трубою" по якій раніше виходила на поверхню розжарена лава. Астрономів відразу ж зацікавив цей кратер, оскільки він відрізнявся від багатьох інших. 

"Звичайно, є маса вірогідних варіантів походження отвору на поверхні Місяця. Найбільш     очевидна - удар метеорита, при тому, що Місяць досить часто бомблять метеорити. Проте це недоведена версія. Кагуя спостерігав кратер дев'ять разів під різними кутам, в умовах різної освітленості, у тому числі і тоді, коли Сонце світило на кратер майже ідеально. Наші розрахунки показали, що глибина кратера як мінімум 88 метрів. Метеорит не здатний створити такий отвір", - говорить Харуяма. 

Інший варіант, що виник у вчених, - жерло вулкана. Проте поблизу від кратера поки що не виявлено слідів вивержень, зокрема потоків лави або вулканічного пилу. На сьогодні жерло знаходиться в ізольованому положенні. Причину такої аномалії японські вчені вважають такою: зважаючи на дуже глибоке жерло, вулканічні виверження могли просто не доходити до поверхні. Інший варіант передбачає, що лава прихована від спостережень шаром місячного грунту. 

Японські фахівці передбачають, що якщо лава тут дійсно була, то шукати її сліди слід в радіусі 370 метрів від кратера. У публікації вчені відзначають, що якщо лава все ж таки буде знайдена, а в майбутньому її можна буде вивчити, то у людей з'являться унікальні дані про внутрішню будову Місяця.

 

Розміщено: 28.11.2009