Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
Марс живий
 

На Марсі існує життя?

Дебати, чи містить метеорит з Марса "Аллен Хіллс" сліди примітивного давнього життя з червоної планети, спалахнули з новою силою.

Фахівці Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (НАСА) надали нові докази існування життя на Марсі. Про це пише в п'ятницю британська газета The Times.

За словами науковців, марсіанський метеорит, знайдений у 1984 році в Антарктиді, містить безліч доказів на користь існування в далекому минулому життя на поверхні Марса чи в прихованих під нею порожнинах з водою.

Так, вони виявили, що мікроскопічні утворення, виявлені на марсіанському метеориті ALH 84001, що впав на Землю 13 тисяч років тому, майже напевно є скам'янілими бактеріями. Вони були виявлені під верхніми шарами метеорита, що дозволяє припустити, що ці утворення були присутні на досліджуваному позаземне об'єкті до того моменту, як він впав на Землю.

"Це дуже серйозний доказ наявності життя на Марсі", - заявив провідний дослідник Космічного центру Джонсона при НАСА Девід Мекей, який входив до команди вчених, що займалися дослідженням метеорита з моменту його виявлення в 1984 році.

При цьому, астробіолог з Університету штату Невада Денніс Базилінскій, який рецензував дану роботу, сказав: "Досі я займав нейтральну позицію в цьому питанні, але ця стаття дійсно відкидає не-біологічні пояснення". Проте він додав, що дане дослідження не є "останньою точкою опори" в дилемі, чи є життя на Марсі. "Один метеорит ніколи не дасть відповіді на таке складне питання", - сказав він.

Очікується, що нові результати будуть представлені в понеділок, 30 листопада, в штаб-квартирі НАСА у Вашингтоні і зможуть стати частиною політичних дебатів про майбутню спрямованость космічних експедицій НАСА.

Доповідь було опубліковано в листопадовому номері "Geochimica et Cosmochimica Acta" - наукового журналу Геохімічного та метеоритного товариства.

Ця група дослідників раніше отримала сенсаційні результати, про які в 1996 році оголосили НАСА і Білий дім. Тоді вони знайшли крихітні речовини на поверхні метеорита і заявили, що це сліди живих мікроорганізмів. Але було багато сумнівів із цього приводу. Цього разу вони підготували нову роботу з використанням електронної мікроскопії більш високого просторового рішення, ніж була доступна 13 років тому.

За словами вчених, метеорит також свідчить про наявність води, що, у свою чергу, дозволяє припустити, що планета могла мати відповідні умови для життя і розвитку в минулому.

Ця команда вчених вивчала ще два марсіанських метеорити - Накла (Nakhla), який приземлився в Єгипті в 1911 році, і Ямато 593 (Yamato 593), виявлений японською експедицією в Антарктиці. У дослідженні, яке вчені обіцяють оприлюднити найближчим часом, стверджується, що обидва метеорити також є доказами наявності мікробного життя.

 

За матеріалами: newsru.ua Розміщено: 27.11.2009

 
Життя на Марсі