Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

У центрі Чумацького Шляху виявили залишки протогалактики

Астрономи виявили залишки зоряних скупчень, які зливаючись, формували нашу галактику.

Скупчення Terzan 5. Кредит ESOВикористовуючи встановлений у пустелі Атакама комплекс телескопів VLT, вчені змогли роздивитися інфрачервоне випромінювання, що йде з галактичного балджу (потовщення галактичної площини біля  центру). Цей регіон вивчати досить важко через велику кількість пилу та газу, які приховують зірки всередині.

Вченим вдалося встановити, що скупчення Terzan 5, яке розташоване в цьому регіоні, містить зірки, які умовно можна розбити на два покоління. Перше з'явилося приблизно 12 мільярдів років тому, а друге - близько 6 мільярдів років тому. За словами дослідників, якби дане скупчення було родом із Чумацького Шляху, то зірки мали б належати одному поколінню.

З цих фактів вчені зробили висновок, що Terzan 5, ймовірно, є останками протогалактики, яка брала участь у формуванні нашої Галактики. Вважається, що великі зоряні скупчення з'явилися з більш давніх і дрібних в результаті тривалого процесу злиття.

Вчені відзначають, що їхнє відкриття далеко не перше подібного роду. Наприклад, Омега Центавра - скупчення на окраїні Чумацького Шляху - містить, як і Terzan 5, зірки кількох поколінь. Нещодавно вченим вдалося виявити, що загадкова зірка Каптейна (HD 33793), яка рухається навколо центру Галактики в протилежному більшості тіл напрямку, родом з Омеги Центавра.

 

  Розміщено: 27.11.2009