Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

NASA запустить в космос сонячну обсерваторію SDO

Космічне агентство NASA планує на початку 2010 року запустити в космос новий телескоп, завданням якого буде спостереження за Сонцем.

Апарат буде детально досліджувати атмосферу світила, його внутрішні структури і процеси, і допоможе ученим краще зрозуміти нез'ясовні на сьогодні процеси.

Очікується, що новий космічний телескоп пропрацює на орбіті не менше 5 років, за цей час апарат Solar Dynamics Observatory (SDO) буде детально досліджувати частину 11-річного сонячного циклу і збирати дані про зв'язок сонячних циклів і тих або інших явищ на нашій планеті.

"Унікальність Сонця полягає в його "плаваючому" магнітному полі, наша зірка дуже мінлива, це відбивається як в масштабі секунд, так і мільярдів років", - говорять в NASA.

"SDO покаже нам яке Сонце в його дійсних проявах, ми маємо намір детально досліджувати фізику Сонця". SDO займатиметься вимірюванням і спостереженням за магнітним полем Сонця, яке фактично управляє всіма процесами на поверхні світила, в його надрах і атмосфері. Супутник вивчатиме так звані зони конвекції або сонячні плями, а також складатиме карти викидів іонізованого газу з поверхні зірки.

У NASA також розповідають, що космічна обсерваторія пильно спостерігатиме за поверхнею Сонця і за тим як вона змінюється впродовж п'яти років: де поля з'являються, де вони зникають, як це пов'язано з появою плям і що провокує викиди сонячного вітру. Буде SDO досліджувати і коронарні петлі, що виникають в періоди високої активності.

"Завдяки орбіті обертання апарату SDO бачитиме Сонце майже 24 години в добу", - повідомили в космічному відомстві.

Для проведення наукових спостережень у апарату буде в наявності три основні наукові інструменти:

Helioseismic and Magnetic Imager (HMI), що дозволяє стежити за магнітними полями на поверхні Сонця, а також фіксувати потоки плазми.

Atmospheric Imaging Assembly (AIA) - камера, що дозволяє досліджувати атмосферу Сонця, досліджувати її в різних діапазонах і отримувати фото, які з поверхні Землі зробити неможливо.

Extreme Ultraviolet Variability Experiment (EVE) - ця камера займатиметься вимірами і зйомкою ультрафіолетової активності Сонця, простіше кажучи вона стежитиме за світимістю.

 

Розміщено: 26.11.2009