Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Астрономам вдалося виявити коричневі карлики на ранньому етапі їх розвитку

Коричневі карлики - це невдалі зірки, тобто об'єкти, маса яких більше 75-80 мас Юпітера, проте її недостатньо для підтримки всередині об'єкту термоядерних реакцій, характерних для зірки. До теперішнього часу серед астрономів не було єдиної думки про те, як з'являються ці об'єкти - як зірки або як планети.

Коричневі карлики. Фото NASAВ рамках нової роботи учених цікавили молоді коричневі карлики. Для їх пошуку пропонувалося використовувати космічний телескоп "Спітцер". За допомогою цього апарату астрофізики спостерігали об'єкт SSTB213 J041757. В результаті їм вдалося встановити, що він є двома коричневими карликами, оточеними щільними хмарами пилу.

За словами дослідників, нові результати показують, що карлики формуються як зірки. Зокрема, зміни розподілу електромагнітної енергії по частотах, які спостерігається у цих об'єктів, нагадують картину, характерну для зірок малої маси. Учені відзначають, що виявлення даних об'єктів на такому ранньому етапі розвитку - великий успіх. Річ у тому, що карлики еволюціонують надзвичайно швидко за космічними мірками, тому побачити їх "дитинство" є дуже непростим завданням.

 

  Розміщено: 25.11.2009