Астрономам вдалося виявити коричневі карлики на ранньому етапі їх розвитку

Коричневі карлики - це невдалі зірки, тобто об'єкти, маса яких більше 75-80 мас Юпітера, проте її недостатньо для підтримки всередині об'єкту термоядерних реакцій, характерних для зірки. До теперішнього часу серед астрономів не було єдиної думки про те, як з'являються ці об'єкти - як зірки або як планети.

В рамках нової роботи учених цікавили молоді коричневі карлики. Для їх пошуку пропонувалося використовувати космічний телескоп "Спітцер". За допомогою цього апарату астрофізики спостерігали об'єкт SSTB213 J041757. В результаті їм вдалося встановити, що він є двома коричневими карликами, оточеними щільними хмарами пилу.

За словами дослідників, нові результати показують, що карлики формуються як зірки. Зокрема, зміни розподілу електромагнітної енергії по частотах, які спостерігається у цих об'єктів, нагадують картину, характерну для зірок малої маси. Учені відзначають, що виявлення даних об'єктів на такому ранньому етапі розвитку - великий успіх. Річ у тому, що карлики еволюціонують надзвичайно швидко за космічними мірками, тому побачити їх "дитинство" є дуже непростим завданням.

 


Ключові слова: