Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Спостереження космічного телескопу "Фермі" підтверджують існування темної матерії

Існування темної матерії, у нашій галактиці було і залишається дуже дискусійним питанням. Багато хто сподівався, що ситуацію прояснить запуск космічної обсерваторії імені Фермі, що реєструє фотони дуже високих енергій. Вони цілком можуть народжуватися при взаємодії звичайного світла з високоенергетичними зарядженими частинками.

Якщо джерелом позитронів і електронів високих енергій дійсно стають частинки темної матерії, то народжуватися вони частіше повинні саме там, де найбільше темної матерії. За сучасними уявленнями, такими місцями вважають центри галактик. Тому астрономи з особливим нетерпінням чекали, що побачить Fermi в напрямку серця нашого власного Чумацького Шляху. Тим більше, що натяк на велику кількість електронів тут астрономи отримали ще кілька років тому від космічного апарату WMAP.

Fermi вийшов на орбіту в червні 2008 року, а збирати наукові дані почав через кілька місяців. За правилами, дані з телескопа з'являються в публічному просторі лише через рік після їх отримання - з тим щоб дати можливість "своїм" теоретикам зняти з них головні наукові вершки. Однак одна група теоретиків не дочекалася і перетворилася у "наукових папараці". Якщо вірити статті, що з'явилася в липні, Fermi дійсно спостерігав надлишок випромінювання в напрямку до галактичного центру. Коли дані Fermi все-таки були опубліковані, вчені повторили свій аналіз і вже більш впевнено заявили: про існування так званої "димки Fermi", в яку непогано вписується теорія розпаду або анігіляції темної матерії.

Є, правда, один важливе застереження. Навіть якщо велика кількість електронів і позитронів високих енергій у центрі Галактики існує, то їх походження з частинок темної матерії ще треба доводити. В принципі в них можуть бути й інші джерела - наприклад, ударні хвилі від спалахів наднових чи все ті ж нейтронні зірки, що залишаються на місці таких вибухів. Центр Галактики повинен кишіти і тим і іншим - просто тому, що там дуже багато зірок, деякі з яких рано чи пізно вибухають. І нехай альтернативні моделі треба добряче "притягувати за вуха", для багатьох це все-таки більш прийнятне пояснення, ніж існування темної матерії.

Читайте також:

Телескопи

Розміщено: 24.11.2009