Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Марсохід "Спіріт" вдалося зрушити з місця

Ученим вдалося на декілька міліметрів зрушити марсохід "Спіріт", застряглий в піску Червоної планети в квітні 2009 року. Виконуючи надіслані з Землі команди, апарат зробив декілька обертів коліс. Якби він знаходився на рівній поверхні, то проїхав би по ній при цьому 2,5 метра. В результаті марсохід зрушив вперед на 12 міліметрів, вліво на 7 міліметрів і вниз на 4 міліметри. Кут нахилу "Спіріта" змінився на 0,1 градуса.

СпірітПланувалося, що "Спіріт" спробує рухатися далі, проте його бортовий комп'ютер заборонив виконання операції. Закладена в нього програма визначила, що кут нахилу, який прийме апарат в результаті своїх дій, перевищить критичне значення.

Зроблена ученими спроба визволити "Спіріт" з піску стала вже другою за останні декілька днів. У попередній раз марсохід припинив виконання команд відразу ж. Причиною також був неприпустимий кут нахилу.

Раніше представники NASA відзначали, що шанси на невдалий результат операції з порятунку марсохода дуже високі. "Спіріт" з'їхав до ями, засипаної піском, і практично сів на камінь, що потрапив під низ (учені точно не знають, чи торкається дно каменя, хоча "Спіріт" і досліджував своє "черево" за допомогою мікроскопа).

План із порятунку апарату протягом декількох місяців відпрацьовувався на Землі. Фахівці оцінювали різні стратегії дій, працюючи з точними копіями "Спіріта", поміщеними в наповнені піском ємності.

Марсоходи-"близнюки" "Спіріт" і "Опорт'юніті" були запущені на Червону планету в 2004 році. Планувалося, що апарати пропрацюють на Марсі 90 днів, проте їх місія триває вже більше п'яти років.

 

За матеріалами: podrobnosti.ua Розміщено: 23.11.2009