Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Планети, що формуються, обмінюються пилом

Планети, що обертаються навколо загальної зірки (або зірок), здатні в процесі формування обмінюватися одна з одною пилом. Такий висновок зробили астрономи, що аналізували фото протопланетних дисків в сузір'ї Змієносця.

Протопланетний диск очима художника. Зображення з сайту spitzer.caltech.eduПланети формуються з так званих протопланетних дисків - хмар пилу і газу, що обертаються навколо молодих зірок. Радіус протопланетного диска може складати декілька тисяч астрономічних одиниць (одна астрономічна одиниця відповідає відстані від Землі до Сонця). Вивчення законів, які керують рухом і розвитком протопланетних дисків, пов'язане з певними труднощами. Багато з доступних для спостереження протопланетних дисків обертаються навколо подвійних зірок або потрійних систем. Поведінка дисків в таких системах підкоряється дуже складним законам, і спостерігаючи їх, дуже складно визначити загальні принципи.

Авторам нової роботи вдалося виявити в сузір'ї Змієносця подвійну зоряну систему, в якій протопланетні хмари кожного з партнерів добре помітні і не зливаються разом. Використовуючи японський телескоп Subaru, розташований на Гавайських островах, учені змогли розрізнити газовий "місток", що утворився при зіткненні матеріалу, що обертається навколо двох зірок. За словами астрономів, спостереження подвійної системи з сузір'я Змієносця допоможе з'ясувати, як саме починається формування планет в дисках.

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 23.11.2009