Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
     
     
 
 

На МКС вирощуватимуть біокультури для міжпланетних експедицій

На початку 2010 року на російському сегменті МКС з'явиться прототип космічної лабораторії по виведенню біокультур для забезпечення майбутніх міжпланетних перельотів. "На борту вантажного корабля "Прогрес М-04М", старт якого запланований на початок лютого 2010 року, ми відправляємо на МКС апаратуру "ГЛАВБОКС-С", призначену для проведення біотехнологічних і медико-біологічних експериментів", - повідомила начальник відділу селекції і культивування мікроорганізмів підприємства "Біохіммаш" на МКС Тетяна Крашеніннікова.

Стаціонарне робоче місце для проведення експериментів в новому боксі буде обладнано на модулі "Пошук", який прибув на орбіту 12 листопада. Сам бокс є прозорою камерою вагою 20 кг і розмірами 90х56х45 см, всередині знаходяться стерилізатор і бактерицидна лампа, завдяки яким в камері створюється стерильна атмосфера. Отвори на торцевих стінках призначені для подачі біоматеріалу і посуду і витягання отриманих біокультур. А через отвори з герметичними кільцями на бічній стінці космонавти, надівши спеціальні рукавички, проводитимуть усередині боксу необхідні маніпуляції.

"У нас жорсткіші вимоги стосовно техніки безпеки, ніж у американських колег (на американському сегменті МКС теж є бокс для проведення біоекспериментів)", - підкреслила Крашеніннікова.

Стерильність і герметичність не тільки гарантують чистоту досліджень, але й забезпечують безпеку екіпажу, запобігаючи забрудненню атмосфери станції.

"Главбокс-С", може стати першим кроком на шляху створення російського біолабораторного модулю, де буде налагоджено лабораторне виробництво для тривалих міжпланетних польотів і планетарних станцій.

 

Розміщено: 23.11.2009