Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Росія шукає добровольців для 520−денної ізоляції, що імітує політ на Марс

Інститут медико-біологічних проблем РАН (ІМБП) шукає добровольців і партнерів для участі в завершальному етапі проекту «Марс-500» — експерименті з 520−денною ізоляцією, що імітує політ на Марс.

«Незважаючи на те, що вже поступила велика кількість заявок (не тільки з Росії, але і з багатьох інших країн), екіпаж «корабля» ще не сформований і ІМБП продовжує прийом заявок від добровольців для участі в експерименті», — говориться в повідомленні інституту. Раніше фахівці відзначали, що особлива увага при відборі кандидатів буде приділена офіцерам у відставці.

Випробувачі-добровольці повинні мати вік 25−50 років, мати вищу освіту, знати російську і англійську мови на рівні, що забезпечує професійне і побутове спілкування. Що стосується професійних навиків кандидатів, то запрошуються практикуючі лікарі, лікарі-дослідники, фахівці з систем життєзабезпечення, обчислювальної техніки, механіки.

За результатами аналізу анкетних даних кандидатам у випробувачі будуть повідомлені умови медичного і психологічного відбору, який проводитиметься лікарсько-експертною комісією ІМБП в два етапи.

На першому, амбулаторному, етапі кандидати будуть зобов'язані надати медичні документи про стан здоров'я. Всього фахівці повинні будуть відібрати шість чоловік, які і візьмуть участь в експерименті.

Крім того, ІМБП запрошує партнерів для участі в постачаннях необхідних для проектів предметів і продуктів харчування. Останнє особливо важливе, оскільки «в експерименті буде відсутня можливість до постачання будь-яких, навіть необхідних, витратних матеріалів». Всі страви, які вживатимуть в їжу учасники експерименту, повинні мати термін придатності не менш ніж два роки, бути максимально підготовленими до вживання, оскільки в імітаторові космічного корабля може здійснюватися тільки підігрів страв в НВЧ-печі або відновлення зневоднених продуктів гарячою або холодною водою.

Крім харчування буде потрібна велика кількість супутнього приладдя, такого як спортивний одяг і взуття, білизна, одноразовий посуд, витратні матеріали (серветки, паперові рушники і інші засоби особистої гігієни), повідомляє ІМБП.

Основна мета 520−добової ізоляції — отримання експериментальних даних про стан здоров'я і працездатності людини, що тривало перебуває в умовах ізоляції в герметично замкнутому просторі обмеженого об'єму і за моделювання основних особливостей марсіанського польоту. Серед них — надтривалість, автономність, затримка зв'язку, обмеженість ресурсів. Особливе значення має налагодження технологій медичного забезпечення космонавтів у міжпланетних перельотах.

14 липня завершився експеримент, в ході якого шість чоловік просиділи 105 діб в ізоляції на території ІМБП. Починаючи з 30 березня космонавт-дослідник Сергій Рязанський, космонавт-випробувач Олег Артемов, фахівець з фізичної культури і спорту Олексій Шпаков, лікар Олексій Баранов, а також французький пілот Сіріль Фурньє і військовий інженер з Німеччини Олівер Кнікель знаходилися разом один з одним, неначебто вони летіли на Марс і не могли нікуди подітися з космічного корабля.

Учасники експерименту не отримували додаткових ресурсів, необхідних для виживання, і обходилися тим, що завантажили в модуль на початку польоту. Екіпаж самостійно ухвалював рішення, що стосуються всіх аспектів місії. Моделювалася ситуація, при якій зв'язок з Центром управління польотами серйозно обмежувався через затримку сигналу і обмеження об'єму інформації, що поступала.

 

За матеріалами: infox.ru Розміщено: 20.11.2009