Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Дані місії LCROSS показують, що вода на Місяці з'явилася через комети

Вчені продовжують обговорювати результати, отримані в результаті місій з вивчення Місяця LRO і LCROSS. Експеримент з пошуку води на Місяці, в ході якого на поверхню цього супутника Землі послідовно впали ракета-носій та місячний зонд, дав позитивний результат, і ознаки води в місячному грунті були виявлені. 

Тепер вчені намагаються встановити походження води на природному супутнику Землі. Згідно даним, отриманим в результаті місії LCROSS, швидше за все, вода на Місяці з'явилася внаслідок падіння на нього комет, а не в результаті взаємодії часток сонячного вітру з місячним грунтом, створюючи молекули гидроксилу. Такий висновок вчені роблять після того, як у стовпі пилу, вибитого з поверхні Місяця в ході падіння ракети-носія і зонда, були виявлені леткі з'єднання, що містять вуглець та водень - метан, етиловий спирт, а також аміак і діоксид вуглецю. 

Вода, яка утворюється в результаті реакції за участю часток сонячного вітру, була б у мізерних кількостях, і не показувала б ознак великої кількості інших з'єднань. Але в результаті експерименту LCROSS було виявлено чималу кількість води. 

"Комети - це "брудні сніжки", які містять безліч речовин у своєму складі. І вони можуть занести їх на поверхню Місяця", - вважає керівник місії LCROSS Тоні Колапрете. 

Вчені продовжують обробляти і обговорювати дані, отримані в ході цього експерименту.

 

Розміщено: 20.11.2009