Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

NASA запустить в космос надпотужний інфрачервоний телескоп WISE

У грудні цього року NASA планує запустити в космос новий інфрачервоний телескоп WISE (Wide-field Infrared Survey Explorer). Підготовка до запуску почнеться в п'ятницю, WISE буде доставлений на орбіту за допомогою ракети-носія «Дельта-2» (Delta 2). За словами представників NASA, новий телескоп в 500 разів потужніший за апарат IRAS, що дослідив космос в інфрачервоному спектрі в 1983 році.

За півроку роботи WISE виявить об'єкти, які неможливо побачити за допомогою оптичних телескопів. До них відносяться бурі карлики, віддалені інфрачервоні галактики і темні навколоземні об'єкти, такі як астероїди і комети. Можливо, телескоп виявить зірки, які розташовані ближче Проксими Центавра, в 4,22 світлових роках від нас. Якщо ці зірки – бурі карлики, то вони практично невидимі для оптичних телескопів. Минулого року американські астрономи знайшли бурого карлика і екзопланету, що обертається навколо нього, масою всього в 3,3 рази більше земної.


Телескоп WISE. Зображення NASA

Це доводить, що навіть такі невеликі зірки можуть утримувати планетні системи. WISE також зможе попередити вчених про наближення навколоземного об'єкту, який украй складно «побачити» оптикою через сильне поглинання світла поверхнею об'єкту. 

Нагадаємо, що на початку місяця астрофізики помітили астероїд, що наблизився до Землі на 14 тис. км, тобто в 27 разів ближче, ніж Місяць. На думку вчених, астероїд не представляв небезпеки для Землі, оскільки, швидше за все, повністю згорів би в атмосфері. Проте сам факт, що він був помічений всього за 15 годин до можливого зближення з планетою, говорить про недосконалість методів спостереження за такими об'єктами.

 

За матеріалами: vokrugsveta..ru Розміщено: 20.11.2009