Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Астрономи, стверджують, що Сонячна система не занадто сприятлива для виникнення життя

Астроном Едвард Гінан з університету Віланови в штаті Пенсільванія, США, і його колеги з'ясували, що для виникнення життя більше підходять системи оранжевих карликів, а не системи сонячного типу. На думку вчених, життєві форми менш уразливі в системах з холоднішими і менш яскравішими зірками, ніж Сонце.

Гінан і колеги порівняли шкоду, яку може нанести живим організмам ультрафіолетове і рентгенівське випромінювання зірок різного типу. Вони проаналізували дані, зібрані супутником International Ultraviolet Explorer (IUE) в 70-90-х роках минулого століття. Учені визначали відстань від зірки, при якій вода на планеті знаходиться в рідкому стані, і моделювали інтенсивність випромінювання, що отримується планетою.

Художнє зображення системи з оранжевим карликом. Кредит NASAВиявилось, що зірки класом трохи вище за Сонце можуть завдати найбільшої шкоди ДНК. Основна загроза виходить не від рентгенівського випромінювання, яке ефективно розсівається атмосферою, а від ультрафіолету, що проникає до самої поверхні.

Червоні карлики – зірки з меншою яскравістю, ніж Сонце, – також потенційно небезпечні для життя. Проблема полягає в тому, що маса зірки настільки мала, що планети знаходяться на близьких орбітах до неї, повільніше обертаються і звернені до неї весь час однією стороною. Втім, дослідники допускають, що на межі тіні або на неосвітленій стороні можуть скластися сприятливі умови для життя.

Ідеальним варіантом, на думку Гінана і колег, є так звані оранжеві карлики – поширений клас зірок, до якого відносяться 15% зірок нашої галактики. У системах оранжевих карликів зона жилих планет знаходиться достатньо далеко від центру, щоб уникнути смертоносного випромінювання, і в той же час достатньо близько для підтримки води в рідкому стані.

Крім того, оранжеві карлики живуть в 5-6 разів довше за Сонце, що могло б дати життю більше часу для розвитку.

 

За матеріалами: vokrugsveta.ru Розміщено: 20.11.2009