Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Румунським конструкторам не вдалося запустити "місячну" повітряну кулю

Румунська команда ARCA (Aeronautics and Cosmonautics Romanian Association - румунська асоціація аеронавтики і космонавтики), що бере участь в конкурсі Google Lunar X-Prize, не змогла запустити на Місяць повітряну кулю.

Шар, що використовує для підйому сонячне тепло. Фото ARCAПередбачалося, що куля, підніме апарат для пересувань по Місяцю і ракету-носій на висоту близько 18 кілометрів. "Паливом" кулі повинно було служити тепло від Сонця. Далі мали б включитися двигуни першого, а потім другого ступенів ракети.

Після досягнення низької навколоземної орбіти апарат, розігнаний при від'єднанні третього ступеня, повинен був відправитися до Місяця. Проте під час запуску стропи кулі заплуталися, і їх довелося відрізувати. Конкурс Google Lunar X-Prize був організований спільно компанією Google і фондом X-Prize. Команди, що беруть участь в конкурсі, повинні до 2012 року за рахунок власних коштів (частка державного фінансування не може перевищувати 10 відсотків) запустити до земного супутника апарат. На Місяці апарат повинен переміститися на 500 метрів і передати на Землю аудіо - і відеоматеріали. Команда-переможець отримає 30 мільйонів доларів США.

Зараз в конкурсі офіційно зареєстровано 21 команду, зокрема, і російську. Росіяни готують апарат, що конструкційно нагадує радянські "Місяцеходи".

 

За матеріалами: lenta.ru Розміщено: 19.11.2009