Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Існування у Всесвіті "темного потоку" підтвердилося

Астрофізики підтвердили існування так званого "темного потоку" - направленого руху галактичних скупчень відносно реліктового випромінювання.

Галактичне скупченняТермін "темний потік" виник в роботі групи астрофізиків в жовтні 2008 року. Тоді дослідники виявили, що рух галактичних скупчень щодо реліктового випромінювання, який повинен бути в середньому хаотичним, має конкретний напрям. Зокрема, вони визначили, що близько 800 скупчень переміщаються у напрямі регіону космосу, розташованого між сузір'ями Вітрила і Центавр.

Робота учених викликала переважно негативну реакцію колег. Зокрема, фахівці критикували вибірку галактик - на думку астрофізиків, виникнення конкретного напряму стало результатом некоректних методів дослідження.

В рамках нової роботи учені намагалися спростувати контраргументи, що стосувались даного відкриття. Зокрема, вони змогли показати, що в "темному потоці" беруть участь як мінімум 1400 скупчень, відстані від яких до Землі досягає 3 мільярдів світлових років. У дослідженні 2008 року розглядалися кластери, відстань до яких не більше 1,5 мільярдів світлових років.

На думку астрофізиків, причиною виникнення "темного потоку" може служити дія маси, яка наразі знаходиться за межами видимої частини Всесвіту.

Окрім цього існує і більш екзотична гіпотеза: потік може пояснюватися наявністю паралельного всесвіту, з яким наш був заплутаний на момент Великого Вибуху (у сенсі квантової механіки).

 

  Розміщено: 18.11.2009