Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Астрофізики прояснили механізм народження гігантських зірок

Астрономи змогли розгледіти народження гігантської зірки і встановили, що найважливішу роль в появі величезного світила відіграє магнітне поле. В рамках дослідження учені спостерігали за регіоном космічного простору, який розташовується на відстані 1300 світлових років від Землі в сузір'ї Оріон. Він відноситься до класу так званих зоряних пологових будинків - місць у Всесвіті, де інтенсивно йдуть процеси зореутворення.

механізм народження гігантських зірокВикористовуючи радіотелескоп VLBA, учені зареєстрували у випромінюванні, що прийшло з району спостережень, сліди монооксиду кремнію. Ця речовина є відомим "супутником" процесів утворення зірок. Окрім цього великі хмари даного з'єднання під впливом космічних променів здатні випускати когерентне мікрохвильове випромінювання - електромагнітне випромінювання, різниця між фазами хвиль якого не залежить від часу. Такі об'єкти називаються мазерами.

За допомогою радіотелескопу астрофізики спостерігали за мазерами навколо зірки, що зароджувалася, деякі з яких знаходилися від майбутнього світила на відстані, що не перевищує відстань від Юпітера до Сонця. Фото, зроблені протягом декількох років, дозволили встановити, що мазери рухаються навколо зірки по траєкторіях, що нагадують силові лінії дипольного магнітного поля.

Учені підкреслюють, що нове відкриття вказує на те, що магнітне поле грає важливу роль в народженні масивних зірок. Раніше передбачалося, що це не так: вважалося, що магнітне поле молодих світил дуже слабке для того, щоб істотно впливати на події навколо зірки. На думку авторів роботи, нові результати допоможуть помітно прояснити процес зародження масивних зірок.

Відомо, що народження світил у космосі відбувається в результаті гравітаційного колапсу хмар газу і пилу. Згідно однієї з теорій, масивні зірки народжуються в результаті злиття в хмарі деякої кількості протозірок.

 

Розміщено: 18.11.2009