Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Активність Сонця можна передбачити наперед

Встановлений на борту космічного апарату «Коронас-Фотон» прилад СТЕП-Ф здатний реєструвати різке посилення сонячної активності ще до того, як активні області з'являться на видимій стороні Сонця.

В один з короткочасних періодів підвищення сонячної активності супутниковий телескоп електронів і протонів СТЕП-Ф зареєстрував прихід сонячних променів в навколоземний простір раніше, ніж з'явилися активні області на лімбі Сонця. Зазвичай ці області спостерігаються в електромагнітному діапазоні довжин хвиль.

СТЕП-Ф розроблений українськими фахівцями і запущений в навколоземний простір у складі комплексу наукової апаратури російського космічного апарату «Коронас-Фотон».

Під час спалахів у другій половини вересня перші активні області за даними супутника Stereo з'явилися на видимій стороні Сонця після 17−го числа. 15 вересня були видимі ледве помітні, але швидкозмінні прояви сонячної активності. Того ж дня прилад СТЕП-Ф зареєстрував надзвичайно сильне і короткочасне збільшення потоків електронів високих енергій. Це збільшення інтенсивності не повторилося на наступну добу, що указує на важливість спалаху або серії спалахів на невидимій стороні Сонця, вважають учені.

В результаті магнітосфера Землі захопила електрони, що прийшли від Сонця, у власне магнітне поле, і вони поповнили зовнішній радіаційний пояс планети.

 

Розміщено: 18.11.2009