Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

В Україні реалізовується проект «Подаруй зірці ім'я»

Інформаційно-аналітичний центр «Спейс-інформ» і журнал «Всесвіт, простір, час» почали реалізацію проекту «Подаруй зірці ім'я». Проект здійснюється в рамках міжнародної програми  Pale Blue Dot, що реалізовується за ініціативою астрономів всього світу і некомерційної міжнародної організації WHITE DWARF RESEARCH CORPORATION.

За допомогою космічного телескопа Kepler, виведеного на навколосонячну орбіту в березні 2009 року, учені шукають планети, подібні до нашої Землі, в околицях інших зірок. Телескоп постійно направлений на одну і ту ж область зоряного неба, що дозволяє впродовж тривалого часу з великою точністю вимірювати блиск безлічі зірок. По періодичних змінах блиску зірок учені сподіваються виявити в їх околицях планети, подібні до нашої Землі, і менші — розміром з Меркурій.

В рамках усесвітньої ініціативи вчених і некомерційної організації WHITE DWARF RESEARCH CORPORATION, з більше 4 мільйонів зірок, що потрапляють у поле зору телескопа Kepler (на сьогоднішній день каталогізовано понад 223 тисячі зірок яскравіше за 14-ту зоряну величину), вибрано 100 тисяч світил, що найбільш вірогідно мають планети в своїх околицях.

Цим зіркам можуть бути привласнені імена, які фіксуються сертифікатом, а також у відповідному каталозі і в Інтернеті в базах даних програми Google Earth. Взявши участь в проекті, ви можете назвати зірку своїм ім'ям, ім'ям улюбленої людини, друга, родича і т.д.

Отримавши подарунковий комплект з сертифікатом про привласнення імені зірці, ви станете спонсором міжнародної програми Pale Blue Dot, що проводиться Науковим консорціумом з зоряної сейсмології ім.Кеплера. Положення зірки, що отримала ім'я, можна подивитися, використовуючи її координати вказані в сертифікаті, на загальнодоступному сайті Google Sky (www.google.com/sky). Якщо спостереження покажуть, що якась планета розташована в «зоні життя», тобто на такій відстані від свого світила, де температурні режими біля поверхні допускають наявність води в рідкому стані, подальші дослідження будуть направлені на виявлення атмосфери і ознак наявності на планеті живих організмів. Відкриті в околицях зірки планети також називатимуться вашим ім'ям (з відповідними індексами).

Ціна сертифікатів варіюється від 400 до 1000 грн. Деталі можна дізнатися на сайті space.com.ua.

 

Розміщено: 16.11.2009