Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Зонд Розетта зробив прощальні фото нічної Землі

Зонд Розетта Європейського космічного агентства (ESA) під час свого останнього зближення із Землею зробив її прощальні фотографії. На одному із фото видно Північну Америку вночі, зокрема, добре помітні вогні великих міст. Нові фотографії були зроблені за допомогою встановленої на борту апарату камери OSIRIS.

Європейський науковий зонд Розетта 13 листопада востаннє пролетів біля нашої планети, щоб дістати кінцеве гравітаційне прискорення. Зараз Розетта вже почала прямий політ до комети Чурюмова-Герасименко.

"Даний гравітаційний поштовх необхідний, щоб Розетта могла продовжувати свій 10-річний політ по Сонячній системі, прямо до її зовнішніх меж", - повідомили в ЕSА.

За словами фахівців, наступним цікавим об'єктом на шляху Розетти повинен стати астероїд 21 Lutenia, повз який апарат пройде в липні 2010 року, після чого всі системи апарату "заснуть" до 2011 року.

Наближення до комети призначення відбудеться у 2014 році, тоді апарат повинен наблизитися до комети і спустити на неї модуль Philae. Він підійде до комети з відносною швидкістю 1 м/с і при контакті з поверхнею випустить два гарпуни, оскільки слабка гравітація комети не здатна утримати апарат, і він може просто відскочити.

За допомогою космічного апарату Розетта учені сподіваються дізнатися як виглядала Сонячна система до того, як сформувалися планети.

Після висадки Philae почне свою наукову місію:

- визначення параметрів ядра комети;

- дослідження хімічного складу;

- вивчення зміни активності комети з часом.

Для дослідження хімічного складу ядра комети, Philae має піч. Зразки розігріватимуться в ній до температури 800 °C, що дозволить зробити максимально точний спектральний аналіз. Варто відмітити, що місія Розетти вельми складна. Її політ включає безліч маневрів на орбіті з використанням гравітаційного поля Землі і Марса, причому навіть невеликі відхилення можуть вплинути на успіх місії.


Північна Америка вночі. Кредит ESA

 

За матеріалами: cybersecurity.ru Розміщено: 16.11.2009