Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

NASA опромінить мавп в рамках підготовки польоту до Марса

Американське космічне відомство має намір піддати радіаційному опромінюванню мавп, щоб отримати важливу інформацію, необхідну для підготовки експедицій людини на Марс.

Офіційний представник NASA Уїльям Джеффс сказав журналістам: "Мета запланованих досліджень - дізнатися, як космічне випромінювання впливає на нервово-психічну активність людей в умовах міжпланетного перельоту. Подібні ризики для здоров'я астронавтів поки що входять до числа найменш вивчених". Екіпажі космічних кораблів і станцій, що знаходяться на порівняно низьких навколоземних орбітах, захищені від радіації могутнім магнітним полем планети. Але під час міжпланетної подорожі опромінювання буде набагато сильнішим. Велику небезпеку представляють і спалахи на Сонці, оскільки установка захисних екранів на космольотах неможлива через їхню громіздкість.

При нинішньому розвитку технології пілотована місія на Червону планету може тривати приблизно 3 роки, включаючи дорогу додому. І все ще немає достатньо повної інформації про те, як відреагує людський організм на такий тривалий політ.

Для досліджень передбачається використовувати 27 мавп саймірі. На них стануть впливати гамма-променями, фіксуючи здатність виконувати різні завдання. На ці експерименти NASA виділило $1,75 млн.

"Дослідження, що проводилися раніше на мишах і щурах показали, що космічна радіація може позначатися на їх нервових клітинах і поведінці. Але отримані результати дуже важко перенести на людську поведінку", - сказав Джеффс.

 

Розміщено: 16.11.2009