Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля, Місяць, вода
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
На Місяці є вода
 

На Місяці виявлено воду

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) повідомило про виявлення води в результаті бомбардування Місяця, що відбулося 9  жовтня 2009 року.

Нагадаємо, що 9 жовтня відбулося зіткнення ракети Центавр (Centaur) масою 2200 кілограмів  та космічного апарату LCROSS (Lunar Crater Observation and Sensing Satellite - супутник для дослідження і зондування місячних кратерів) з поверхнею Місяця, в районі кратера Кебеус (Cabeus), що знаходиться недалеко від південного полюса Місяця. Також NASA влаштувало пряму трансляцію даного експерименту, яку кожен охочий міг переглянути на NASA TV. Ракета Центавр  стала основним "снарядом", призначеним для бомбардування кратера. LCROSS пролетів крізь утворену хмару пилу і зібрав дані про її склад. Через чотири хвилини після загибелі Центавр, на зонд чекало теж, що й на ракету. Крім LCROSS, за хмарою пилу спостерігали космічний апарат LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter - орбітальний розвідувальний місячний зонд), телескопи з Землі і навколоземної орбіти. Метою даного бомбардування було виявити воду на природному супутнику Землі.

Як заявили представники NASA, інформація, отримана в результаті обробки початкових даних експерименту, свідчить: "в ході місії, вдалося виявити воду".

"Ми в захваті", - сказав Ентоні Колапрете, вчений з групи, що займається проектом LCROSS в NASA.

При цьому він зазначив, що у NASA існує безліч доказів того, що вода присутня як в стовпі диму, який піднявся під прямим кутом в результаті падіння ракети, так і в частках, що піднялися під більш тупим кутом.

"Необхідно провести додаткові дослідження, щоб визначити концентрацію та розподіл води та інших речовин, однак ми можемо з впевненістю сказати, що в кратері Кабеус є вода", - заявив Колапрете.

У вересні цього ж року три групи учених незалежно одна від одної виявили на Місяці ознаки води. Згідно їхніми даними волога тут присутня у вигляді тонкої плівки на частинках місячного ґрунту. Концентрація води в ґрунті зростає з наближенням до полюсів.


Через 20 секунд після зіткнення. Фото НАСА


Варто прочитати

Бомбардування Місяця

  Розміщено: 13.11.2009

 
На Місяці знайшли воду