Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Літій полегшить астрономам пошук екзопланет

Астрономам вдалося довести, що понижений вміст літію в атмосфері зірки може означати наявність у світила планет.

Астрономам відомо, що літій може існувати в зовнішніх частинах атмосфери зірки, прицьому не згораючи. Проте, наприклад, на Сонці цього елементу виявлено в 140 разів менше, ніж передбачає теорія. Багато дослідників припускали, що його понижений вміст може бути пов'язаний з наявністю планетарної системи, проте раніше доказів у них не було.

Протопланетний диск. Художнє зображення ESOВ рамках нової роботи астрономи використовували дані, зібрані 3,6-метровим телескопом, встановленим в обсерваторії La Silla в Чилі. В цілому дослідники відібрали для вивчення 103 зірки, з яких у 30 раніше були виявлені екзопланети. Аналіз складу атмосфери дозволив встановити, що у 26 з цих зірок вміст літію знижений.

Дослідники пропонують наступне пояснення даному факту. Гравітаційна дія планет призводить до інтенсивного змішування атмосфери зірки, примушуючи літій опускатися глибше в зірку. Температура там значно вище, і в результаті літій "згорає".

Якщо нові результати підтвердяться, то дане спостереження дозволить вченим шукати екзопланети навколо віддалених зірок більш ефективно. Справа в тому, що більшість сучасних методів спирається на знання параметрів яскравості або траєкторії руху зірки. Для отримання цих даних потрібні тривалі спостереження, а склад зірки астрономи можуть з'ясувати досить легко.

Не всі колеги згодні з висновками вчених. Багато дослідників відзначають, що відсутність літію може бути обумовлене віком зірки, тому до остаточного підтвердження вихідної гіпотези вчених ще досить далеко.

 

 

  Розміщено: 12.11.2009