Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Серед сусідів Сонця виявлено чужака

Астрономам вдалося показати, що один з найближчих сусідів Сонця в Галактиці насправді родом зі скупчення, що знаходиться на відстані 17 тисяч світлових років від нашої зірки.

Зірка КаптейнаЙдеться про зірку Каптейна (HD 33793), відкриту в 1897 році, яка відноситься до класу червоних субкарликів. Вона розташовується в сузір'ї Живописця на відстані приблизно 12 світлових років від Землі і не видна неозброєним оком.

У цієї зірки є декілька особливостей. По-перше, вона рухається навколо центру Галактики у напрямі, протилежному напрямку руху основної маси об'єктів. По-друге, зірка Каптейна володіє другим після зірки Барнарда значенням власного руху. Це означає, що координати HD 33793 на небесній сфері змінюються украй швидко.

Щоб з'ясувати походження світила, вчені провели аналіз складу зірки, а також декілька світил, які відносяться до так званої групи Каптейна - скупчення зірок з великим власним рухом. В результаті їм вдалося встановити, що 14 з 16 зірок (включно і зірка Каптейна) родом з Омеги Центавра. Це найбільше кульове скупчення в Чумацькому Шляху. Згідно деяким теоріям, Омега Центавра була ядром сусідньої галактики, що була поглинута нашою під час зіткнення. Маса цього скупчення складає близько 5 мільйонів сонячних.

 

  Розміщено: 12.11.2009