Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Запуск космічного апарату з сонячним вітрилом відбудеться в 2010 році

Каліфорнійська організація Planetary Society планує в наступному році повторити спробу запуску першого у світі космічного корабля з сонячним вітрилом.

Перший старт, зроблений в 2005 році, виявився невдалим. LightSail на орбіті. Художнє зображення

Проект заснований на вірі в те, що космічні апарати можна приводити в рух не тільки традиційними двигунами, що працюють на хімічному паливі, але і потоком частинок сонячного вітру. Деякі ентузіасти вважають, що сонячний парус - лише перший крок на шляху до «легких» двигунів, які зроблять можливим подорож до далеких зірок. Експерти, однак, вважають за краще говорити про найближче майбутнє, коли дана технологія дозволить створити мережу метеорологічних станцій для спостереження за магнітними бурями на Сонці, які можуть зашколити роботі наземних засобів зв'язку і електромереж.

Організація Planetary Society заснована в 1970-х її нинішнім виконавчим директором Луїсом Фрідманом і покійним астрономом і популяризатором науки Карлом Саганом, які збиралися відправити космічне судно під сонячним вітрилом на зустріч із кометою Галлея. Але перший запуск апарату «Космос-1» відбувся тільки в червні 2005-го - з підводного човна в Баренцевому морі. На жаль, російська ракета впала відразу після запуску.

З тих пір космічний корабель зазнав значної переробки. Нова модифікація має назву LightSail. Вона менша і в 20 разів легше «Космос-1». Крім того, у неї з'явилося нове алюмінієвий вітрило Mylar. У зібраному стані (парус розгорнеться тільки на висоті 800 км) апарат можна порівняти за розміром з буханцем хліба.

Парус складається з чотирьох трикутних «полотнищ», які складають один великий квадрат зі стороною біля п'яти метрів і товщиною в 5 мікрон. Старт запланований на кінець 2010 року.

 

  Розміщено: 11.11.2009