Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга
 
     
     
 
 

Аналог  "Прогресу"  буде знищувати сміття на орбіті  

Російські космічні кораблі "Прогрес" можуть послужити основою для створення системи очищення орбіти від сміття. Про це заявив начальник науково-технічного проектного центру РКК "Енергія" Ігор Хаміц на прес-конференції, що пройшла на космодромі Байконур.

Днем раніше президент РКК "Енергія" Віталій Лопота заявив, що його корпорація вже веде розробку космічного корабля (з ядерним двигуном) для видалення сміття з орбіти.Земля в оточенні космічного сміття. Зображення NASA

"Ведеться розробка корабля з ядерною енерго установкою, призначеної для утилізації непрацюючих супутників. Він буде оснащений містким контейнером і системою утилізації, що дозволить або спалювати сміття, або відтягувати його на безпечні орбіти", - сказав він.

Крім цього Лопота підкреслив, що до 2020 року ринок очищення орбіти від сміття складе 3 мільярди доларів. В даний час на орбіті навколо Землі обертаються десятки тисяч рукотворних об'єктів. За об'єктами більше декількох сантиметрів доводиться постійно стежити, тому що вони представляють серйозну небезпеку для апаратів на орбіті. Позбавлення від кожного з фрагментів сміття дозволить заощадити від 20 до 50 мільйонів доларів.

 

Розміщено: 11.11.2009