Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Пентагон прорахував можливі варіанти зіткнення супутників на орбітах навколо Землі

Пентагон прорахував можливі варіанти зіткнення 800 супутників різних країн, що знаходяться на навколоземних орбітах.

Йдеться про ті апарати, які ще зберігають здатність маневрувати. До кінця року буде проведений такий же аналіз стосовно 500 супутникам, що вже використали запас пального, необхідного для зміни місцезнаходження на орбітах. "Наша мета - провести оцінку можливого перетину траєкторій руху всіх супутників, що діють, яких налічується приблизно 1300", - відзначив офіційний представник Стратегічного командування ВС США генерал-лейтенант Леррі Джеймс, додавши, що така інформація надаватиметься тим, кому вона потрібна, за запитом.

Рішення відстежувати пересування функціонуючих орбітальних апаратів було ухвалене на зустрічі керівництва Пентагону 24 березня. Цьому сприяло зіткнення, що відбулося 10 лютого на висоті 790 км над Сибіром. Тоді американський телекомунікаційний супутник "Ірідіум" зіткнувся з російським військовим апаратом "Космос-2251". В результаті утворилися дві "хмари" уламків, що кружляють на висоті від 500 до 1300 км і загрожують іншим апаратам.

Щоб не допустити повторення подібного, ВВС було доручено купити додаткову кількість швидкодіючих комп'ютерів і найняти фахівців для аналізу ситуації на орбітах. Крім того, був налагоджений обмін інформацією з операторами комерційних супутників.

За словами Джеймса, ВВС за допомогою розміщених по всій планеті радарів і оптичних телескопів здійснюють спостереження за приблизно 21 тис. штучних об'єктів на орбітах: супутниками, що діють і вийшли з ладу, а також відносно великими - розміром більше 10 см - уламками апаратів.

 

За матеріалами: ami-tass.ru Розміщено: 10.11.2009