Сонячна система. Її склад та будова - Марс, Земля та ін
 
 
  Головна
  Усі новини
  Космос
    Сонячна система
    Галактики
    НЛО
    Космонавтика
    Інше
  Фото
  Реферати
  Інформація
  Гостьова книга

 

 
 
 
 
     
 
 

Захисники тварин закликають NASA відмовитися від дослідів на мавпах

Аерокосмічне агентство NASA повинне відмовитися від експериментів на мавпах для вивчення наслідків тривалої дії радіації під час міжпланетних подорожей, заявляє американська група захисників тварин "Комітет лікарів за відповідальну медицину" (Physicians Committee on Responsible Medicine - PCRM).

Макака, що брала участь у польоті НАСА на висоту 91 км в 1959 році."У експериментах з вивчення впливу радіації на приматах зазвичай використовуються пристрої для обмеження рухів і застосовуються інші жорстокі процедури. Мавпи вельми розумні, мають сильні сімейні зв'язки, можуть співчувати іншим, і, найважливіше, страждати. Я закликаю вас зупинити ці негуманні і безглузді експерименти", - говориться у зверненні на сайті PCRM, яке організація пропонує всім охочим підписати і надіслати голові NASA Чарльзу Болдену.

Потужне магнітне поле захищає Землю і навколоземний простір від сонячного вітру - потоку заряджених частинок високих енергій, а атмосфера затримує жорсткий ультрафіолет, гамма- та рентгенівське випромінювання. Вплив радіації і відсутність магнітного поля під час міжпланетних польотів залишаються маловивченими.

Так, наприклад, російські учені раніше в експериментах на мишах встановили, що знижене магнітне поле може впливати на нервову систему.

Американські дослідники з NASA проводять в Брукхейвенській національній лабораторії експерименти з вивчення наслідків тривалої дії малих доз радіації. У дослідах беруть участь близько 20 південноамериканських мавп саймірі. Ці дослідження потрібні, щоб забезпечити повернення астронавтів на Місяць, оскільки ці польоти супроводжуватимуться виходом за межі магнітного поля Землі.

Проте PCRM заявляє, що існує багато інших методів визначення наслідків дії радіації без експериментів на тваринах, і закликає NASA використовувати їх.

 

Розміщено: 9.11.2009